رده محصول

محصولات ویژه

اخبار

تجارت تجارت در این کشورها می تواند مستقيما با استفاده از RMB مستقر شود
Dec 04, 2018

در حال حاضر، معامله گران خارجی منعکس کننده ابتکار عمل هستند تا پیشنهاد استفاده از رنج ریز را برای گروه خریدار، عمدتا از روسیه، ایران، مصر، الجزایر، ونزوئلا و کشورهای دیگر که دارای تحریم های کمتر ارز یا تحریم های آمریکا هستند، و همچنین مالزی، ویتنام، هند، پاکستان. در ژاپن، ژاپن و سایر کشورهای اطراف ASEAN یا آسیا، مشتریان اروپایی بیشتر و بیشتر مایل به استفاده از RMB به عنوان ارز پرداخت هستند.

trading business

بیانیه اخیر بانک مرکزی پاکستان بدون شک یک سیگنال واضح است.


در 2 ژانویه، بانک ملی پاکستان (بانک مرکزی) بیانیه ای صادر کرد که بیان می کند شرکت های دولتی و خصوصی در پاکستان و چین آزادانه تصمیم به استفاده از رنمگین در فعالیت های تجارت دوجانبه و سرمایه گذاری داشته باشند. بانک مرکزی مقررات مربوطه را برای ارتقاء رنمگین در تجارت و سرمایه گذاری آماده کرده است. با توجه به توسعه اخیر اقتصاد جهان و منطقه، به ویژه توسعه سریع کریدورز اقتصادی چین و پاکستان، انتظار می رود که تجارت رمنی با چین به طور قابل ملاحظه ای افزایش یابد، که منافع بلند مدت آن است دو کشور.


در حال حاضر، ذخایر ارز خارجی ایالات متحده آمریکا در سطح پایین حدود 14 میلیارد دلار است. تجارت واردات پاکستان با چین بیش از 10 میلیارد دلار در سال است و این رقم همچنان در حال گسترش است. در این مورد، استفاده از حل و فصل RMB می تواند کمک به پاکستان فشار را بر تقاضای دلار آمریکا کاهش دهد و خطر کاهش دائمی ذخایر دلار را کاهش دهد.


در سال های اخیر، تعدادی از اعضای بانک مرکزی که به "Club Clearing RMB" پیوستند، همچنان افزایش یافته است.


روسیه

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه، در سپتامبر 2017 دستور داد که ارز مبادله اصلی ارز در تمام معاملات بندر روسیه تا سال 2018 باشد. در همان زمان، طبق گزارش رسانه های روسی، بانک های چین قصد دارند PVP (Pay-to- پرداخت سیستم پرداخت برای روبل روسیه و کسب و کار مالی چین RMB، هدف از این است که کاهش خطر نرخ ارز در تجارت است. روسیه به عنوان بزرگترین وارد کننده نفت خام چین در سال 2017، مفهوم "RMB نفت" در روند تجارت نفت با چین مورد استفاده قرار گرفته است.

در سال 2014، ایالات متحده یک سری از اعتصاب های مالی علیه روسیه را آغاز کرد که منجر به کاهش شدید روبل روسیه و رکود اقتصادی در اقتصاد ملی شد.


نیجریه

در اوت 2016، بانک مرکزی نیجریه اعلام کرد که Naira از دلار آمریکا جدا شده و با RMB مبادله می شود. با این به عنوان یک نشانه، رنمنینگ دوره ارزانی سخت در آفریقا را آغاز کرده است.

همچنین در آوریل 2016، چین با توافق نامه مبادله ارز با نیجریه به توافق رسید. بانک مرکزی نیجریه 65 میلیارد یوان را سپرده است و بانک صنعتی و بازرگانی چین معادل Naira را در اختیار دارد. این بدان معنی است که کسب و کارها و یا شرکت هایی که دارای کسب و کار هستند دیگر نیازی به تبادل دلار ایالات متحده ندارند، اما می توانند به طور مستقیم در RMB یا Naira در بانک های داخلی خود مستقر شوند.


ایران

در سال 2015، بانك مركزي ايران اعلام كرد كه در هنگام معاملات با كشورهاي خارجي از استفاده از دلار آمريكا متوقف خواهد شد و قراردادهاي تجارت خارجي را در ارزهايي از جمله RMB، يورو و روبل امضا مي كند.


ونزوئلا

در 16 سپتامبر 2017، مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، گفت که این کشور به جای دلار برای استفاده از رنم مین بی، برای استفاده از قیمت نفت استفاده کرده است. سپس مادورو در یک پخش زنده تلویزیونی "Telesur TV" گفت: "ما از سبد ارز برای فروش نفت و تمام محصولات ما استفاده کرده ایم، ما قبلا در رنمگین (قیمت نفت) نامگذاری کرده ایم."


الجزایر

بانک مرکزی الجزایر از سال 2016 از RMB برای حل و فصل تجارت دوجانبه با چین استفاده کرده است. بدل دینگ، فرماندار بانک مرکزی الجزایر، گفت که چین بزرگترین شریک تجاری الجزایر است. استفاده از RMB برای حل و فصل تجارت دو جانبه، استفاده از دلار و یورو را کاهش می دهد، زیان های مبادله ارز و هزینه های بانکی را کاهش می دهد که برای الجزایر بسیار سودمند است.


با توجه به آمار ناقص نهادهای غیر رسمی، در حال حاضر 28 کشور و مناطق وجود دارد که می توانند از RMB به عنوان پول نقد استفاده کنند. علاوه بر این، چین قراردادهای مبادله ارز دو جانبه را با انگلیس، سوئیس، برزیل، کره جنوبی و سایر کشورها و مناطق امضا کرده است. با توجه به پیش بینی HSBC، تا سال 2020، نیمی از تجارت خارجی چین در RMB حل خواهد شد، و انتظار می رود که نسبت RMB در دارایی های ذخایر بانک مرکزی جهانی به 7٪ برسد؛ انتظار می رود در سال 2025 به 10 درصد افزایش یابد.


در نهایت، اجازه دهید من در مورد مسئله ای که همه در مورد آن بیشتر نگران هستند صحبت کنم: آیا امکان بازپرداخت مالیات به طور معمول در RMB وجود دارد؟ پاسخ این است: بدون مشکل


به سادگی، می توان فهمید که RMB مرزی برابر با نرخ ارز خارجی 1 است و عملیات مشابه استقرار دلار آمریکا است. بدون نیاز به نگرانی در مورد این که آیا پرداخت RMB از ایران / دبی نمی تواند بازپرداخت شود، وجود دارد زیرا بازپرداخت مالیات هیچ ارتباطی با کشور مبادله ارز ندارد.


لازم به ذکر است که اگر خریدار از حساب RMB خود در چین استفاده کند یا با یک دفتر شعبه یا دفتر حساب در چین پرداخت کند، معادل تجارت داخلی است و هیچ بازپرداخت مالیاتی وجود ندارد.


ترجمه شده توسط Highight Musical Instrument Co.، ltd. News Department

  • QR CODE